Голова Борсуківської ОТГ відвідав міжнародний форум "Агропорт" у Львові

Дата: 22.04.2018 18:37

19-21 квітня голова Борсуківської об’єднаної громади відвідав Міжнародний форум Агропорт. «Хочеться сказати, що Агропорт – міжнародний форум, він є одним з найбільших заходів аграрної галузі у Східній Європі» - зазначив Іван Володимирович Друзь.

Перший AGROPORT West Lviv відбувся 26–28 травня 2016 на території Міжнародного аеропорту «Львів» ім. Данила Галицького. Загалом протягом 3-х днів відбулося понад 14 різних семінарів, конференцій та дискусій, на яких виступили понад 100 спікерів. В заходах форуму взяли участь понад 70 експонентів та понад 150 компаній та організацій з 13 країн світу – Ісландії, Італії, Литви, Нідерландів, Німеччини, Канади, Польщі, Сербії, Словенії, США, Франції, Чехії, України.

Цього року протягом трьох днів   порушувались  надзвичайно актуальні теми — комплексний розвиток сільських територій, адже це не тільки місце життєдіяльності майже третини населення України, а й просторовий та ресурсний базис виробництва. Надання фінансової підтримки для малих та середніх агровиробників, проведення аудиту землі, відкриття консультаційно-дорадчого центру для аграріїв – це перші кроки, що реалізовані на Львівщині в рамках комплексного підходу до розвитку сільських територій.

«В громадах із процесом децентралізації з’являється можливість кардинально змінювати життя на місцях,  відтепер маємо більше можливостей впливати на процес розвитку територій. Цей форум дає можливість представникам та керівникам громад перейняти досвід кардинальних рішень, задля можливості вплинути на процес розвитку території своїх громад» - прокоментував Іван Володимирович.

Форум звертає увагу на питання про фінансові інструменти на агроринку, про інновації в птахівництві та кооперацію фермерів Сходу і Заходу України. Фахівці з Німеччини проведуть модульний експортний тренінг, де розкриють питання розробки продукту, декларації та етикетки, дизайну пакування та вимог до стандартів. Окремий міжнародний форум присвятимо здоровому ґрунту, який є основою здорової нації.

Упродовж форуму діяла VII Міжнародна агропромислова виставка техніки та технологій. Її експозиція розташувалася на трьох поверхах терміналу аеропорту та на привокзальній площі. Загальна площа виставки – понад 15000 кв.м. Вже традиційно в рамках Форуму відбулась церемонія нагородження незалежною премією AGROPORT Awards Lviv 2018, де кращі агропідприємства відзначені  спеціальною нагородою. Ця премія є вдячністю аграріям за їх вагомий внесок в розвиток галузі, відмінним стимулом та можливістю стати відомими не лише в Україні, але і за її межами.

«Загалом, програма Форуму є дуже насиченою. Протягом трьох днів висвітлювались питання, що стосуються фінансових інструментів на агроринку, іновацій в птахівництві та кооперації фермерів Сходу і Заходу України та багато інших питань що стосуються аграрного розвитку» - поділився враженнями голова Борсуківської громади.