Мінімальний розмір пенсії за віком

Дата: 12.07.2018 15:06

Мінімальний розмір пенсії за віком

Статтю 28 Закону 1058 доповнено нормою, що передбачає встановлення з 1 січня 2018 року для осіб, які досягли віку 65 років, за наявності в чоловіків 35 років, а в жінок 30 років страхового стажу, мінімального розміру пенсії за віком у розмірі 40% мінімальної заробітної плати, визначеної Законом про Державний бюджет України на відповідний рік, але не менше за прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, визначеного Законом.

Щодо  пенсій, які буде призначено після 1 січня 2018 року, мінімальний розмір пенсії за віком  у  розмірі, пропорційному до наявного страхового стажу, виходячи з прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, визначеного Законом, буде виплачуватися після досягнення особою віку 65 років. До досягнення цього віку таким особам може бути призначено державну соціальну допомогу на умовах і в порядку, визначених Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям».

Зверніть увагу!: При визначенні мінімального розміру пенсії за віком і збільшення за понаднормовий стаж до страхового стажу не враховується період, за який здійснено одноразову сплату єдиного внеску відповідно до частини п’ятої статті 10 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464- VІ.