Пенсійна реформа: що зміниться для українців

Дата: 12.07.2018 15:15

Пенсійна реформа: що зміниться для українців

З 01 жовтня 2017 року мінімальної пенсії на 140 грн – із 1312 до 1452 грн.

Насамперед пенсійна реформа забезпечить єдині принципи обчислення пенсії та усуне різницю в розмірах пенсій, призначених у різні роки. Зокрема законом передбачено:

- Осучаснення (перерахунок) призначених раніше пенсій з урахуванням середньої зарплати за 2014, 2015 і 2016 роки (3764,40 грн) та зміненої з 1,35 на 1 величини оцінки одного року страхового стажу;

- Скасування особливого порядку виплати пенсій пенсіонерам, які працюють;

- Нові умови виходу на пенсію залежно від набутого страхового стажу;

- Визначення розмірів мінімальної пенсії за віком, доплат, надбавок, підвищень, визначених законодавством, виходячи з величини 1452 грн;

- Порядок відновлення виплати пенсій жінкам, які достроково вийшли на пенсію після досягнення пенсійного віку 55 років.

Із 1 січня 2018 року пропонується встановити такі правила.

Пенсія за віком у 60 років

Пенсія за віком у 60 років буде призначатися за наявності страхового стажу 25 років. Кожні 12 місяців вимога до розміру страхового стажу буде збільшуватися на один рік, і в 2028 році, аби отримати пенсію за віком, необхідно буде мати 35 років страхового стажу.

Якщо в 60-річної особи не буде зазначеної тривалості страхового стажу, вона має право обрати: допрацювати необхідну кількість років або придбати необхідну тривалість страхового стажу для призначення пенсії у віці від 60 до 63 років. Ці правила, як зазначили в уряді, діятимуть з урахуванням перехідного періоду підвищення пенсійного віку жінкам.