Віднесення того чи іншого господарства до підприємств сільського господарства

Дата: 12.07.2018 15:18

Віднесення того чи іншого господарства до підприємств сільського господарства

Віднесення господарства до підприємств сільського господарства, трактористи-машиністи яких мають право на пільгову пенсію, провадиться відповідно до класифікатора галузей народного господарства.

До підприємств сільського господарства належать підприємства, які виробляють продукцію рослинництва і тваринництва. Це означає, що трактористи-машиністи, які працюють, наприклад, на цегельних, консервних заводах колгоспів чи радгоспів, права на цю пенсію не мають, оскільки безпосередньо не зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції.

А трактористи-машиністи допоміжних сільських господарств, які не мають самостійного балансу і входять до складу промислових, будівельних, транспортних та інших підприємств і організацій, мають право на пільгову пенсію за умови їх постійної зайнятості на тракторах та інших самохідних сільськогосподарських машинах протягом повного сезону сільськогосподарських робіт у рослинництві та тваринництві.

Порядок документального підтвердження пільгового стажу

При зверненні тракториста-машиніста за призначенням пенсії на пільгових умовах адміністрація (правління) господарства подає до органів Пенсійного фонду України довідку про стаж роботи, який дає право на пільгове пенсійне забезпечення (за затвердженою формою). Довідка видається на підставі первинних документів, що зберігаються в господарстві, які підтверджують виконання зазначених вище робіт.