Де можна отримати правову та соціальну підтримку постраждалим

Ваші рідні чи близькі не мають права вчиняти щодо вас домашнє насильство. У цьому дописі розповідаємо, які права ви маєте, якщо потрапили в таку ситуацію.

1️⃣ Можете звертатись до поліції для отримання захисту, а також до суду для відновлення порушених прав та притягнення кривдника до відповідальності.

2⃣ Маєте право отримати соціальні послуги, медичну, психологічну та правничу допомогу. Пам’ятайте, що усі ці види допомог надаються безоплатно. Також ви маєте право на уважне та гуманне ставлення з боку організацій чи установ, які надаватимуть вам допомогу.

3⃣ Якщо ви не можете більше знаходитись поруч з кривдником, але вам нікуди йти — маєте право на безоплатне місце у притулку (шелтері) на 3 місяці (інколи можна продовжити до 6 місяців). Отримати місце в шелтері можуть повнолітні, неповнолітні, що перебувають(-ли) у зареєстрованому шлюбі, та діти у разі прийняття їх до притулку разом із законним представником.

📄 Для того, щоб влаштуватись до шелтера, необхідно отримати направлення, яке можуть видати:

▪️ Нацполіція

▪️ соціальні служби

▪️ мобільні бригади соціально-психологічної допомоги

▪️ підрозділ місцевої держадміністрації або орган місцевого самоврядування, що працює у сфері протидії насильству.

👆 У разі звернення до цих органів повідомте, що потребуєте влаштування до притулку.

Якщо потрібна допомога юриста, звертайтеся до системи безоплатної правничої допомоги.

✅ Щоб отримати усну консультацію, телефонуйте до контактного центру системи БПД за номером: 0 800 213 103. Дзвінки у межах України безкоштовні. Контактний центр працює в будні з 8:00 до 18:00.

Якщо ви зіштовхнулися з домашнім насильством або стали його свідком ‒ зверніться по допомогу за вказаними номерами телефонів.

«Гарячі лінії» | телефони довіри:

• Поліція, екстрений номер виклику поліції (повідомити про злочин чи правопорушення) – 102;
  • Національна гаряча лінія з протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству – 15-47 (з мобільного чи стаціонарного телефону);
  • Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації – 0-800-500-335; 116-123;
  • Національна дитяча «гаряча лінія» – 0-800-500-225; 116-111;
  • Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0-800-213-103;
  • Telegram-чат «Правова допомога протидії насильству»;

Важливо! Згідно Закону України «Про безоплатну правову допомогу» особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, що включає такі види правових послуг як захист, здійснення представництва інтересів осіб у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами та складення документів процесуального характеру.

За інформацією безоплатна правова допомога.

Корисні публікації: