**************

До уваги землевласників та землекористувачів!

З метою забезпечення захисту аграріїв від спроб рейдерських захоплень землі чи урожаю, швидкого й ефективного реагування на будь-які незаконні дії стосовно протиправного захоплення майна аграріїв, в межах Тернопільської області діє оперативний штаб із забезпечення прав і свобод власників земель чи збіжжя, який створений  відповідно до розпорядження голови Тернопільської обласної державної адміністрації від 11.08.2017  №472-од.

Оперативний штаб працює на постійній основі в режимі оперативного реагування на спроби незаконного захоплення земель або вирощеного урожаю,  є діючим та ефективним способом боротьби проти спроб рейдерських захоплень в нашій області та забезпечує реальний захист земель, врожаю та майна.

У разі виникнення ситуації із спроби рейдерського захоплення можна звернутися до оперативного штабу із заявою або за  телефонами гарячої лінії:

щоденно (крім вихідних днів)  з 09-00 год. до 13-00 год.

з 13-45 год. до 18-00 год.

за наступними номерами телефонів:

(0352) 25 49 38, 067 351 80 89 – перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області, член оперативного штабу – Вовк Тетяна Василівна.

067 420 95 72 – завідувач сектору взаємодії з суб’єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області, секретар оперативного штабу – Гетьман Людмила Петрівна.

***********************

Ризик скасування акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі тютюнових виробів

Народним депутатом України Вознюком Ю.В. зареєстровано законопроект від 05.04.2016 № 6286 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодоскасування акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі тютюнових виробів та забезпечення збалансованості місцевих бюджетів внаслідок його скасування» , яким пропонується скасувати акцизний податок з роздрібного продажу тютюнових виробів як окремий вид податку.

Реалізація таких законодавчих ініціатив може поставити під загрозу реалізацію низки програм та заходів на виконання власних повноважень.

Скасування роздрібного акцизу з тютюнових виробів, не тільки позбавить місцеві бюджети стабільних джерел надходжень, а й спричинить значний ріст корупційних ризиків та ухилення від сплати даного податку, адже місцева громада значно більше зацікавлена збирати роздрібний акциз і примушувати на місцях працювати точки продажу без ухилення від сплати податків.

Укртелеком (Оптичний Інтернет)

Інформація для жителів с.Борсуки!!! З 27 квітня 2017 року доступне підключення Інтернету на базі оптоволокна від Укртелекому.

Розцінки для населення:

1,20 грн - підключення

1 грн/місяць - оренда модему на 2 роки (протягом цього часу модем обслуговують фахівці) або 480 грн за придбання модему

60 грн - налаштування (виїзд спеціаліста за бажанням клієнта)

Абонплата:

130 грн - базовий тариф (до 2 МГб)

150 грн - вільний тариф (приблизно 18-20 МГб)

Є можливість ставити на паузу - 1 грн/день

Інформація орієнтовна. За детальною інформацією звертатись за телефонами 2-14-00, 2-12-35, 0682464134 - Овчарук Люба Андріївна.

У Мінсоцполітики пояснили, як отримати зекономлену субсидію

Для отримання зекономленої суми субсидії необхідно буде з 1 липня до 1 вересня подати заяву у місцеве управління соціального захисту населення, на підставі якої здійснюватиметься виплата.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики.

"Урядовий проект монетизації зекономлених субсидій передбачає грошову виплату енергоощадним родинам еквівалент вартості зекономлених 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу", - йдеться у повідомленні.

Як наголошується, субсидіантам, які вели енергоефективне домогосподарство, для отримання коштів необхідно буде з 1 липня до 1 вересня подати заяву у місцеве управління соціального захисту населення, на підставі якої здійснюватиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність.

"Інформацію про наявність економії кожен отримувач субсидії може відслідковувати у своїй платіжці або шляхом звернення до постачальника газу чи електроенергії, якщо вони використовуються для опалення", - повідомляє прес-служба.

"Відкриття рахунку в банку, як і вибір самої уповноваженої банківської установи, через які проводяться виплати соціальних допомог та пенсій, здійснюється субсидіантом самостійно. На момент подачі заяви рахунок в банку повинен бути уже відкритим", - наголосили в Мінсоцполітики.

Як відомо, Кабінет міністрів 26 квітня прийняв рішення провести цьогоріч монетизацію частини зекономлених субсидій.

Прем'єр Володимир Гройсман заявив, що вже до вересня родини, що зекономили Україні гроші по субсидіях на газ й електроенергію, отримають від держави до 700 гривень компенсації.

Економічна правда