Снігурівка

Снігурі́вка — село Борсуківської сільської громади Кременецького району Тернопільської області.

Населеному пункту підпорядковано села Мала Снігурівка і Маневе. Розташоване на річці Свинорийка, на півдні району. Вище по течії розташоване село Маневе, нижче по течії на відстані 0,5 км розташоване село Передмірка. Поряд з селом протікає безіменна річка, на протилежному березі якої розташоване село Мала Снігурівка.

Населення — 510 осіб (2020).

Поблизу села виявлено археологічні пам'ятки пізнього палеоліту, трипільської, комарівсько-тшинецької культур і раннього залізного часу. Відоме від 1-ї половини XVIII ст.

Церква УПЦ Успіння Пресвятої Богородиці (1927, дерев'яна). Згоріла близько 15 год. 12 квітня 2015 року[1][2]. Громада села звела новий храм на місці зруйнованого. Наприкінці липня 2016 року архиєпископ Нестор освятив накупольні хрести майбутнього храму.

28 серпня 2019 року храм було освячено.

Більше 20-ти років парохом села є о. Іван Борис.

Громада УЦХВЄ (існує з 1921 року) має Дім молитви.

Працюють ЗОШ I-III ступенів, Будинок культури, бібліотека, ФАП, відділення зв'язку, торговельний заклад.