Снігурівка

Снігурі́вка — село Борсуківської сільської громади Кременецького району Тернопільської області.

Фото без описуНаселеному пункту підпорядковано села Мала Снігурівка і Маневе. Розташоване на річці Свинорийка, на півдні району. Вище по течії розташоване село Маневе, нижче по течії на відстані 0,5 км розташоване село Передмірка. Поряд з селом протікає безіменна річка, на протилежному березі якої розташоване село Мала Снігурівка.

Населення — 510 осіб (2020).

Поблизу села виявлено археологічні пам'ятки пізнього палеоліту, трипільської, комарівсько-тшинецької культур і раннього залізного часу. Відоме від 1-ї половини XVIII ст.

Церква УПЦ Успіння Пресвятої Богородиці (1927, дерев'яна). Згоріла близько 15 год. 12 квітня 2015 року[1][2]. Громада села звела новий храм на місці зруйнованого. Наприкінці липня 2016 року архиєпископ Нестор освятив накупольні хрести майбутнього храму.

Фото без опису 28 серпня 2019 року храм було освячено.

Більше 20-ти років парохом села є о. Іван Борис.

Громада УЦХВЄ (існує з 1921 року) має Дім молитви.

Працюють ЗОШ I-III ступенів, Будинок культури, бібліотека, ФАП, відділення зв'язку, торговельний заклад.