Накопичувальна система пенсійного страхування

Накопичувальна система пенсійного страхування    Накопичувальна система пенсійного забезпечення може почати діяти в Україні з 1 липня 2017 року, а не з початку 2017 року, як передбачалося раніше.    Відповідне рішення закріплене в законопроекті №4608 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування і єдиних принципів нарахування пенсій», направлених Кабінетом міністрів на розгляд Верховною Радою.    Згідно з пояснювальною запискою до документа, з липня 2017 року запроваджено сплату страхових внесків до другого рівня пенсійної системи застрахованими особами, які до цієї дати не досягли пенсійного віку. Розмір страхового внеску у перший рік складе 2% і щорічно буде збільшуватися на 1% до досягнення показника в 5% до 2020 року.    Крім того, із вказаної дати планується введення накопичувальної системи пенсійного страхування з професійними пенсійними программами для осіб молодше 35 років, які мають право на призначення пенсії за вислугу років. Сплату внесків за таких співробітників здійснюватимуть роботодавці, починаючи з 1 липня 2018 року. Аналогічні умови встановлюються для державних службовців.    Розмір пенсії в Україні будуть розраховувати по-новому.    Також у законопроекті наголошується, що особам, які не стануть учасниками цієї системи і працюють на посадах, що дають право на призначення пенсії пільгових умовах або за вислугу років, така пенсія буде призначатися на умовах, визначених законодавством України.    У рамках реалізації законороекту передбачається удосконалити солідарну систему шляхом її звільнення від невластивих виплат, зокрема, пов’язаних із фінансуванням пенсій, призначених на пільгових умовах і за вислугу років. Також пропонується врегулювати питання виплати пенсій за кордон та пенсій по інвалідності, що настала у зв’язку з нещасним випадком на виробництві.

15:22 12.07.2018

Пенсії за віком: порядок звернення і умови призначення

Пенсії за віком: порядок звернення і умови призначення    Пенсії за віком призначаються відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058 від 09.07.2003р. (із змінами). Пенсія за віком призначається незалежно від того, працює пенсіонер чи припинив роботу.

15:21 12.07.2018

Професії, які включено до загальної назви «тракторист-машиніст»

Професії, які включено до загальної назви «тракторист-машиніст»    Єдину назву професії «тракторист-машиніст» запроваджено у 1961 р. Вона охоплює такі професії: бульдозерист; бульдозерист-скреперист; грейдерист; комбайнер; машиніст дощувальної установки, змонтованої на базі трактора; машиніст скрепера, скреперист; машиніст чаєзбиральної машини; машиніст екскаватора; машиніст — водій льонозбиральної машини, самохідної широкозахоплювальної сінокосарки; механік-комбайнер; тракторист; тракторист-бульдозерист.

15:19 12.07.2018

Пенсії в разі втрати годувальника: порядок звернення і умови призначення

Пенсії в разі втрати годувальника: порядок звернення і умови призначення Відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058 від 09.07.2003р. (із змінами) пенсія по втраті годувальника призначається непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні. При цьому дітям пенсія по втраті годувальника призначається незалежно від того, чи били вони на утриманні годувальника.

15:18 12.07.2018

Умови, за яких мають право на пільгову пенсію багатодітні матері, які працюють у сільському господарстві Згідно з п. «ж» ст. 13 Закону про пенсійне забезпечення жінки, які працюють у сільськогосподарському виробництві та виховали п’ятеро дітей і більше, мають право на пенсію незалежно від віку і трудового стажу відповідно до Порядку № 244.

15:17 12.07.2018

Проект пенсійної рефори

Проект пенсійної рефори      Після запровадження, пенсійна рефора в Україні 2018 буде чітко прив'язана до Пенсійного фонду. Це означає що виплата допомоги від держави залежатиме лише від внесків, які були відраховані до ПФ протягом офіційної кар'єри громадянина.

15:16 12.07.2018

Підняти пенсії вже в жовтні

Підняти пенсії вже в жовтні    Пенсійна реформа виходить на фінішну пряму. Пакет відповідних законопроектів наразі перебуває в парламенті і, як очікується, буде проголосований у вересні, що дасть змогу підвищити пенсії багатьом пенсіонерам уже в жовтні.

15:16 12.07.2018