НА ТЕРИТОРІЇ БОРСУКІВСЬКОЇ ОТГ МОЖЕ БУТИ ПОБУДОВАНА СОНЯЧНА ЕЛЕКТРОСТАНЦІЯ, ЯКА ЗА СВОЄЮ ПОТУЖНІСТЮ ЗАБЕЗПЕЧИТЬ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЄЮ УСЮ ЛАНОВЕЧИННУ

Дата: 28.03.2018 09:35

27 березня в Борсуківській ОТГ відбулась зустріч депутатів та виконавчого комітету з інвесторами в особі ТОВ «Ланівціенерго» та представниками Прикарпатського національного університету, які продемонстрували усім присутнім техніко-економічне обґрунтування будівництва мережевої сонячної електростанції біля с. Нападівка.
Зокрема в доповіді було зазначено, що плановані капіталовкладення інвесторів в будівництво електростанції становитимуть більше 200 млн. грн. Вигоди які отримає громада від роботи сонячної електростанції (СЕС) це: оплата оренди земельної ділянки в майбутньому (200 тис. щорічно, перша черга); податок на прибуток (18 % від суми прибутку, з них 10% зараховується в бюджет громади оскільки ТОВ «Ланівціенерго» зареєстровано на території Борсуківської ОТГ); створення близько 10 нових робочих місць. (технічні працівники, енергетик, економіст, допоміжний персонал); стабільне, екологічно чисте джерело електроенергії (виключає ймовірність віялових відключень); стабільні надходження до місцевого бюджету. Загалом до бюджету громади кожного року може надходити до 1 млн. грн. податкових надходжень. Потужність СЕС становитиме за прогнозами 5-7 МВт, площа будівництва до 15 га.
Питання надання дозволу щодо розміщення СЕС біля с. Нападівка, після розроблення детального плану території буде винесене на громадські слухання в с. Нападівка Борсуківської ОТГ.
На сьогодні сонячна енергія є найбільшим екологічно чистим способом отримання електроенергії. Перевагами побудови сонячних електростанцій є: використання безкоштовної відновлюваної енергії; нульовий рівень викидів; відсутня потреба в капітальному будівництві; мінімальний рівень шуму при роботі станції внаслідок відсутності рухомих частин.