Нарада керівників медичних установ щодо реформи у сфері надання первинної медико-санітарної допомоги

Дата: 03.04.2018 09:30

Порядок надання первинної медичної допомоги – документ, який регламентує роботу терапевтів, педіатрів та сімейних лікарів, дає чіткий перелік послуг закладів «первинки» і формує нову культуру взаємодії лікаря та пацієнта. Уже з 1 липня абсолютно усі заклади первинної медичної допомоги (ПМД) мають керуватися цим документом.

2 березня  в приміщені Борсуківської  сільської ради відбулась нарада директорів медичних установ. Медична реформа первинної ланки обслуговування – питання, яке було винесене на обговорення. Голова  Борсуківської сільської ради  Друзь І.В та головний лікар амбулаторії загальної практики сімейної медицини Хомяк Г.Г. ознайомили присутніх з основними засадами медичної реформи. Вирішенні деякі питання, щодо реалізації цих засад.

Наказ №504 «Про затвердження порядку надання первинної медичної допомоги» визначає список послуг ПМД, вартість яких компенсовуватиме держава через Національну cлужбу здоров’я України (НСЗУ). Так, терапевти, педіатри та сімейні лікарі спостерігатимуть за вашим станом здоров’я (чи станом здоров’я вашої дитини), ставитимуть діагнози та лікуватимуть найбільш поширені хвороби, травми, отруєння, патологічні, фізіологічні (під час вагітності) стани. Так само терапевти, педіатри та сімейні лікарі вестимуть пацієнтів із хронічними захворюваннями та станами. За потреби ваш лікар дасть направлення до фахівця вторинної чи третинної допомоги – лора, ендокринолога, хірурга тощо – чи буде консультуватись з ним щодо вашого лікування.

Ваш лікар також надаватиме невідкладну допомогу при гострому розладі фізичного чи психічного здоров’я, якщо не потрібно екстреної, спеціалізованої або високоспеціалізованої меддопомоги.

Рушійним важелем у даній реформі є підписання декларації  про вибір лікаря з надання первинної медичної допомоги.