Про перерахунок пенсії особам з інвалідністю внаслідок загального захворювання та особам з інвалідністю з дитинства

Дата: 12.07.2018 14:53

На виконання Закону України від 03.10.2017 №2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (далі - Закон 2148) органами Пенсійного фонду України з 01.10.2017 здійснено перерахунок пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» ((далі - Закон 1058), у тому числі особам з інвалідністю внаслідок загального захворювання та особам з інвалідністю з дитинства, із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014-й, 2015-й та 2016 роки, що становить 3764,40 грн.

На виконання положень частини другої розділу ІІ Закону 2148 з 01.10.2017 під час перерахунку пенсій, надбавок, підвищень, щомісячної державної адресної допомоги особам з інвалідністю, у тому числі особам з інвалідністю внаслідок загального захворювання та особам з інвалідністю з дитинства, органи Пенсійного фонду України застосували розмір прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, встановлений на 01.12.2017 Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» (1373,00грн), збільшений на 79 грн (1452,00грн).

Зазначений розмір прожиткового мінімуму застосовується, зокрема, під час призначення, перерахунків пенсій, визначення розмірів надбавок, підвищень, щомісячної державної адресної допомоги особам з інвалідністю внаслідок загального захворювання, особам з інвалідністю з дитинства доти, доки не буде встановлено розмір прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, який буде більший за розмір, встановлений на 01.12.2017 та збільшений на 79,00 грн.

Із 01.12.2018 розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, становитиме 1497,00 грн, що буде підставою для перегляду пенсійних виплат та їх складових, які базуються на прожитковому мінімумі.