ЧИ ПОТРІБНО ЗДІЙСНЮВАТИ НАРАХУВАННЯ ЄСВ ВИХОДЯЧИ З РОЗМІРУ МІНІМАЛЬНОЇ ЗАРПЛАТИ ОСОБАМ З ІНВАЛІДНІСТЮ?

Дата: 12.07.2018 14:56

Згідно з частиною тринадцятою статті 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон) єдиний внесок для підприємств, установ і організацій, у яких працюють особи з інвалідністю, встановлюється в розмірі 8,41% визначеної пунктом 1 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску для працюючих осіб з інвалідністю.

Норма частини п’ятої статті 8  Закону щодо нарахування та сплати єдиного внеску з розрахунку не нижче за встановлений розмір мінімальної заробітної плати на місяць не поширюється на заробітну плату працюючої особи з інвалідністю, працевлаштованої за основним місцем роботи на підприємстві, де застосовується ставка ЄСВ 8,41%.

Для зазначеної особи сума єдиного внеску розраховується (нараховується) з фактично нарахованої заробітної плати незалежно від її розміру.

Тобто якщо в працюючої особи з інвалідністю за неповний робочий день заробітна плата менша за мінімальний розмір, то роботодавець не зобов’язаний застосовувати до такої зарплати  норму частини п’ятої статті 8  Закону: нарахування ЄСВ здійснюється на фактично нараховану заробітну плату.