Державна соціальна допомога непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату

Дата: 12.07.2018 15:02

Згідно з пунктом 5 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону 2148 у період із 1 січня 2018 року по 31 грудня 2020 року особам, які досягли віку 60 років, визначеного частиною першою статті 26 закону 1058 (для жінок 58 років 6 місяців, або 59 років, або 59 років 6 місяців), але не набули страхового стажу, передбаченого нормами зазначеної статті, за умови наявності в них не менш як 15 років страхового стажу призначатимуть тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату (далі – тимчасова допомога).

Таку тимчасову допомогу призначатимуть органи соціального захисту населення і виплачуватимуть до досягнення особами віку, з якого вони набувають право на призначення пенсії. Тимчасову допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, призначатимуть з урахуванням її майнового стану і середньомісячного сукупного доходу в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.