Умови призначення пенсій за віком особам, які працювали або постраждали на територіях радіоактивного забруднення

Дата: 12.07.2018 15:04

Вік виходу на пенсію осіб із числа учасників ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС та постраждалих від аварії на ЧАЕС визначено статтею 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Законом 2148 внесено зміни щодо тривалості страхового стажу, необхідного для призначення пенсій зі зниженням пенсійного віку.

Зокрема, особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії призначають зі зменшенням пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону 1058, за наявності відповідного страхового стажу, зменшеного на кількість років зменшення пенсійного віку, але не менше як 15 років страхового стажу.