Перерахунок пенсій з урахуванням нового прожиткового мінімуму

Дата: 12.07.2018 15:07

Перерахунок пенсій з урахуванням нового прожиткового мінімуму

Перерахунок пенсій у жовтні поточного року здійснився з урахуванням прожиткового мінімуму, встановленого Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» на 1 грудня 2017 року (1373 грн) і збільшеного на 79 грн.

Такий розмір прожиткового мінімуму застосовують під час перерахунку пенсій, надбавок, підвищень, інших пенсійних виплат, визначених законодавством.

У разі якщо внаслідок перерахунку, здійсненого відповідно до Закону 2148, розмір пенсії зменшується, пенсію виплачують у розмірі, встановленому раніше.

Насамперед це стосується тих осіб, які вийшли на пенсію 2017 року, оскільки для обчислення розміру їхніх пенсій вже було застосовано показник середньої заробітної плати в розмірі 3764,40 грн.