Мінімальний розмір пенсії

Дата: 12.07.2018 15:08

Мінімальний розмір пенсії

Статтею 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» № 1058-IV (далі – Закон 1058) (зі змінами відповідно до закону 2148) визначено, що за наявності в чоловіків 35 років, а в жінок 30 років страхового стажу мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного Законом. За кожен повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1% розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 Закону 1058, але не більш як на 1 % мінімального розміру пенсії за віком. При цьому наявний в особи понаднормовий страховий стаж не обмежується.

За наявності страхового стажу  меншої тривалості, ніж передбачено вище, мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі, пропорційному до наявного страхового стажу, виходячи з прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, визначеного Законом.