Зміни в законодавстві, щодо сплати збору з операцій купівлі-продажу нерухомого майна

Дата: 12.07.2018 15:09

Зміни в законодавстві, щодо сплати збору з операцій

купівлі-продажу нерухомого майна

Лановецьке об'єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області повідомляє, що 11 жовтня 2017 року набрав чинності Закон України від

03 жовтня 2017 року № 2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (далі Закон - № 2148) (опубліковано в газеті «Голос України» 10 жовтня 2017 року № 188).   Законом № 2148 внесено зміни до Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» та Закону України «Про нотаріат» щодо удосконалення порядку сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна.

Нотаріальне посвідчення договорів купівлі-продажу нерухомого майна здійснюється за наявності документального підтвердження сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна.

Відповідно до п.9 ст.1 Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» нотаріуси до 20 числа місяця, що настає за звітним кварталом, подають до органів Пенсійного фонду України за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса звіт про укладені договори купівлі-продажу нерухомого майна, включаючи інформацію про вартість майна та суму сплаченого збору на обов’язкове державне пенсійне страхування  в порядку та за формою, визначеними Кабінетом Міністрів України.

Сплата збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна платниками здійснюється  на бюджетні рахунки для зарахування надходжень до державного бюджету, відкриті в головних управліннях центрального органу виконавчої влади, що реалізує політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів та за  місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса.