Умови, за яких мають право на пільгову пенсію багатодітні матері, які працюють у сільському господарстві

Дата: 12.07.2018 15:17

Згідно з п. «ж» ст. 13 Закону про пенсійне забезпечення жінки, які працюють у сільськогосподарському виробництві та виховали п’ятеро дітей і більше, мають право на пенсію незалежно від віку і трудового стажу відповідно до Порядку № 244.

Право на таку пенсію мають жінки, які працюють у сільськогосподарському виробництві та виховали п’ятеро дітей і більше до 14-річного віку, в тому числі усиновлених, та які зайняті на постійній роботі у сільськогосподарському виробництві у колгоспах, державних господарствах, міжгосподарських підприємствах, кооперативах, орендних колективах, а також у селянських (фермерських) та інших господарствах незалежно від форми власності та господарювання.

При цьому працівниці, які зайняті на роботах на колективних сільськогосподарських підприємствах або зайняті як робітники в радгоспах, у підсобних сільськогосподарських підприємствах заводів, фабрик, відгодівельних пунктів, птахофабрик, кінних і племінних заводів, що виробляють сільськогосподарську продукцію, вважаються працівниками сільськогосподарського виробництва.

Якщо на час звернення за призначенням пенсії жінка не працює:

Обов’язковою умовою для призначення пільгової пенсії жінкам, які працюють у сільському господарстві, є їх зайнятість на час звернення за призначенням такої пенсії на постійній роботі у сільськогосподарському виробництві у колгоспах, державних господарствах, на міжгосподарських підприємствах, у кооперативах, орендних колективах, а також у селянських (фермерських) та інших господарствах незалежно від форми власності та господарювання.

Тобто якщо жінка звертається за призначенням пенсії та не працює чи працює не в сільському господарстві, права на пільгову пенсію незалежно від віку вона не матиме.