Призначення пенсії за віком

Дата: 12.07.2018 15:20

Призначення пенсії за віком

Умови призначення пенсії за віком визначено статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон).

Починаючи з 1 жовтня 2011 року право на пенсію за віком мають жінки після досягнення пенсійного віку, визначеного Законом залежно від дати народження, та за наявності страхового стажу не манш як 15 років.

Отже, якщо Ви народились у період із 1 жовтня 1959 року по 31 березня 1960 року, Ваш пенсійний вік становить 58 років 6 місяців. Якщо Ви народились у період із 1 квітня 1960 року по 30 вересня 1960 року, Ваш пенсійний вік – 59 років, а якщо у період із 1 жовтня 1960 року по 31 березня 1961 року – Ваш пенсійний вік 59 років 6 місяців.

Водночас інформуємо, що зміни, запропоновані в проекті Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення пенсій» (реєстр. №6614), який 13.07.2017 року прийнято в першому читанні, передбачають, що для виходу на пенсію після 1 січня 2018 року тривалість страхового стажу, необхідного для призначення пенсії після досягнення вищезазначеного віку, буде збільшено. Водночас передбачено, що за наявності страхового стажу 15 років вік виходу на пенсію становитиме 65 років.