Як нараховується пенсія по втраті годувальника?

Дата: 12.07.2018 15:21

Як нараховується пенсія по втраті годувальника?

Відповідно до статті 37 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі-Закон № 1058), пенсія у разі втрати годувальника призначається на одного непрацездатного члена родини у розмірі 50% пенсії за віком померлого годувальника, на двох і більше непрацездатних членів родини - не більше 100% пенсії за віком померлого годувальника, які розподіляються між ними рівними частинами.

Відповідно до пункту 8 Закону № 1058, пенсії у разі втрати годувальника, померлого внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, призначаються відповідно до Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності». До прийняття відповідного закону пенсії зазначеним категоріям осіб призначаються за нормами Закону «Про пенсійне забезпечення» (далі – Закон № 345), на кожного непрацездатного члена родини встановлюється доплата в розмірі прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, котрі втратили працездатність, за рахунок коштів Державного бюджету в порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів.

Відповідно до постанови Кабміну від 26.03.2008 року № 256, якщо щомісячний розмір пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексацій та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, окрім пенсій за особливі заслуги перед Україною і щомісячною доплатою до пенсії у зв’язку з втратою годувальника членам родин шахтарів, смерть яких настала через нещасний випадок на виробництві або професійне захворювання) не сягає в осіб, яким призначена пенсія у зв’язку з втратою годувальника, на одного непрацездатного члена сім’ї 100%, на двох - 120%, на трьох і більше – 150% прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність, таким особам призначається щомісячна державна допомога до пенсії у сумі, якої не вистачає до вказаних розмірів.