Культурно-мистецьке свято "На хвилях Горині" в Нападівці

Дата: 14.08.2018 16:03

Сьогодні українці відроджують давні традиції та створюють нові, пишаються ними та радо приймають у свою родину гостей. Свою традицію започаткувала минулого року Борсуківська об’єднана територіальна громада.

12 серпня в Борсуківській громаді відбулося, ось уже другий рік поспіль, культурно-мистецьке свято «На хвилях Горині». Цього року гостей радо приймало чудове село Нападівка. Святкування розпочались ще зранку зі спортивних змагань. Батути та різноманітні розваги діяли протягом усього свята, що викликало чимале захоплення у дітлахів. Шкільний двір прикрашали чудові вишиванки, ікони, витвори з бісеру та багато інших робіт народних умільців. Виставку презентували працівники сільських бібліотек.

З вітальним словом виступив голова громади Друзь Іван Володимирович, він зазначив що «…Україна має дуже цікаву і славну історію, дивовижні традиції, що не можуть залишити байдужим нікого. Свято  «На хвилях Горині» стало хорошим починанням для нашої громади. Маю надію, що захід буде гідно примножувати славу рідної країни, він допоможе нам поринути у багатогранний світ української культури, відволіктися від складних сільських буднів».

Іван Володимирович подякував  усім, хто долучився до створення та організації свята, старості села Нападівка Черній Віктору Павловичу та працівникам комунального підприємства «Наш добробут».  Організаторам спортивних змагань, заступникові сільського голови Гудим Олександрові Вікторовичу та вчителям фізичної культури місцевих шкіл. Завідуючій клубом села Нападівка Олі Черній  та працівникам культури громади за чудову концертну програму.

На свято завітав народний депутат України Михайло Головко, він привітав усіх присутніх та побажав наснаги, нових творчих здобутків, незабутніх вражень та натхнення.

На професійній сцені виступали аматорські колективи: гурт «Спецефект» Борсуківського будинку культури; народний фольклорно-етнографічний колектив «Борщовецькі молодички» с. Борщівка; народний аматорський колектив районного будинку культури «Передзвін»; гості свята гурт «Стан свідомості», Наталя Музичук – лауреат багатьох всеукраїнських музичних конкурсів. Чудові танцювальні та музичні номери стали окрасою свята.

Після святкової програми жителів та усіх гостей розважали конкурсами, пригощали запашною ухою. Ланівецький осередок КДЕО під керівництвом Андрія Оксенюка надав можливість молоді та усім бажаючим пройти навчально-військовий вишкіл. Молодіжне об’єднання «Сокіл»  запропонувало глядачам  демонстрацію середньовічного бою. Вправність і сила хлопців не залишила байдужим жодного присутнього.

А тим часом на дворі вже почало сутеніти, та це не стало заважати святу, а навпаки сутінки посприяли проведенню кіносеансу під відкритим небом. Олексій Філюк люб’язно надав можливість кожному насолодитись фільмом просто неба.

Святкування продовжили сучасні тернопільські гурти «FanHause cover Band» та «Wincent Music». Запальна музика зібрала чимало молоді біля сцени.

Загалом свято вдалося наславу, гучна музика доносилась у всі куточки села. Кожен зміг знайти собі розвагу до душі.  Хочеться висловити слова подяки людям, які долучились до створення такого масштабного свята. Генеральним партнером дійства стало приватне сільськогосподарське підприємство Агрофірма «Горинь» в особі керівника Гасюка Осипа Амбросовича, спонсорами свята стали:  народний депутат України Михайло Головко, приватне підприємство «Сазан» в особі директора Кравчука Юрія Георгійовича, ТОВ «Теко- Ланівці» в особі директора Шпака Зіновія Івановича, ТОВ «Ланівціенерго».

Хочеться щоб традиція святкування культурно-мистецького свята «На хвилях Горині» збереглася та проводилася з року в рік.