Детінізація та легалізація заробітної плати

Дата: 15.08.2018 15:08

Детінізація та легалізація заробітної плати

На сьогоднішній день питання детінізації та легалізації заробітної плати набуває надзвичайної актуальності. Зрозуміло, що від розміру отриманої заробітної плати залежить рівень життя та соціальних пільг населення. Через виплати зарплат "у конвертах" бюджет щорічно втрачає мільярди несплачених податків. Окрім цього, виплата заробітної плати у «конвертах» та використання найманої праці без реєстрації  трудових відносин – порушення конституційних прав громадян.

Багато хто веде розмови про справедливі виплати розміру пенсії населенню , виплачуючи при цьому робітникам зарплату “у конвертах”. Заробітна плата «в конвертах» сьогодні - це мізерна пенсія на старість в майбутньому. Наймані працівники при працевлаштуванні зобов`язані обговорювати з роботодавцем умови роботи та оплати праці. Можливо, лише тоді підприємці змінять тактику приховування реального розміру заробітної плати найманим працівникам.

Хотілося б, щоб важливість питання легалізації оплати праці знайшла розуміння як серед населення, так і серед тих роботодавців, які не поспішають офіційно оформлювати трудові відносини з найманими працівниками та збільшувати рівень заробітної плати своїх працівників. Важливо знати та розуміти, що заробітна плата «в конвертах» сьогодні – це не тільки неотримання соціальних пільг та виплат, а недоотримана пенсія завтра.