Борсуківська громада
Тернопільська область, Кременецький район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Психологічна реабілітація для учасників АТО

Дата: 20.08.2018 12:32
Кількість переглядів: 712

Кременецький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги

 

Психологічна реабілітація для учасників АТО

 

 

Необхідність розвязання проблем психологічної реабілітації учасників АТО є одним з найактуальніших питань, якому приділяється значна увага.

Постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 р. № 1057 затверджено Порядок проведення психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції, який визначає механізм організації проведення психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції структурними підрозділами з питань соціального захисту населення.

Психологічна реабілітація учасників АТО здійснюється за рахунок коштів державного бюджету відповідно до постанови КМУ від 12.07.2017 № 497. Гранична вартість послуг із психологічної реабілітації визначається щороку Міністерством соціальної політики за пропозицією Служби у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції та за погодженням із Міністерством фінансів.

Психологічна допомога і реабілітація надається учасникам бойових дій з метою профілактики розвитку у них стресових розладів, конфліктів з оточуючими, зміцнення їх особистісного та соціального статусу. Будь-який учасник АТО, який має статус учасника бойових дій чи інваліда війни та документ, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення - має право звернутися до управління соціального захисту населення із заявою про надання йому послуг з психологічної реабілітації.

Психологічна реабілітація учасника антитерористичної операції може проводитись із залученням членів його сім’ї, а також інших осіб (з урахуванням інтересів і потреб такого учасника та за його згодою), зокрема тих, які разом з ним проходили або проходять військову службу. Послуги із психологічної реабілітації можуть надаватися в індивідуальній та груповій формі. У разі проходження психологічної реабілітації у стаціонарних умовах тривалість курсу не перевищує 18 днів. Надання послуг із психологічної реабілітації у стаціонарних умовах може проводитися не більше ніж один раз протягом бюджетного періоду. Управління соціального захисту населення може прийняти рішення про повторне направлення учасника антитерористичної операції до суб’єкта надання послуг в поточному році у разі його повторного звернення щодо проходження психологічної реабілітації за наявності відповідних рекомендацій, виданих лікувально-профілактичним закладом або зазначених у висновку-прогнозі попередньої психологічної реабілітації.

Для проходження психологічної реабілітації отримувач послуг звертається до районного органу соціального захисту населення за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання (перебування) із заявою, складеною в довільній формі,  до якої додаються копія посвідчення учасника бойових дій, або інваліда війни, або учасника війни та копія документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з безпосереднім перебуванням в районах антитерористичної операції у період її проведення. Отримувачі послуг, що мають статус постраждалого учасника Революції Гідності, разом із заявою подають копію посвідчення постраждалого учасника Революції Гідності.

Районний орган соціального захисту населення протягом одного робочого дня з дня надходження заяви реєструє таку заяву та приймає рішення щодо укладення договору про надання послуг із психологічної реабілітації із суб’єктом надання послуг, якого обрав отримувач послуг.

У разі отримання від суб’єкта надання послуг, обраного отримувачем послуг, відмови у наданні послуг із психологічної реабілітації районний орган соціального захисту населення інформує про це отримувача послуг та пропонує йому обрати іншого суб’єкта надання послуг.

Витрати на оплату проїзду до суб’єктів надання послуг для проходження психологічної реабілітації та назад відшкодовуються отримувачам послуг відповідно до Порядку виплати грошової компенсації вартості проїзду учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності до суб’єктів надання послуг для проходження психологічної реабілітації та назад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2016 р. № 528.

Отже, реабілітація має важливе значення не тільки для самих вояків, а й для всього суспільства. Розв’язати всі проблеми лікування та реабілітації постраждалих під час воєнних дій буде нелегко, але це стане можливим при повній мобілізації зусиль державних органів, медиків,  волонтерів та підтримки зарубіжних партнерів.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь