При нарахуванні допомоги по вагітності та пологах за місцем роботи за сумісництвом мінімальна гарантія не застосовується
При нарахуванні допомоги по вагітності та пологах за місцем роботи за сумісництвом мінімальна гарантія не застосовується
Сума допомоги по вагітності та пологах від Фонду соціального страхування України обчислюється, виходячи з середньоденної заробітної плати застрахованої особи. За місцем роботи за сумісництвом допомога обчислюється зі 100% фактично нарахованої заробітної плати, включаючи утримані з неї податки, незалежно від тривалості страхового стажу. Мінімальні гарантії щодо розміру допомоги по вагітності та пологах за місцем роботи за сумісництвом не застосовуються.
При цьому за основним місцем роботи зазначене матеріальне забезпечення не може бути меншим за обчислене, виходячи з мінімальної заробітної плати.
Нагадаємо, розмір допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами у розрахунку на місяць не повинен перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування ЄСВ, що дорівнює 15 розмірам мінімальної зарплати.
Для отримання допомоги по вагітності та пологах за місцем роботи за сумісництвом надається копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи. На підставі здійснених розрахунків роботодавцем заповнюється заява-розрахунок за встановленою формою і передається до робочого органу Фонду за місцем обліку страхувальника.
Сума страхових виплат за результатами трьох кварталів
зросла на 29,3%
Упродовж 9 місяців 2018 року витрати Фонду соціального страхування України на страхові виплати потерпілим на виробництві та членам їх сімей склали понад 5 млрд 796 млн гривень. У порівнянні з тим же періодом 2017 року сума витрат зросла на 1 млрд 314 млн грн, або 29,3%.
Зокрема, зростання видатків на страхові виплати пов’язано із проведеними робочими органами виконавчої дирекції Фонду трьома етапами перерахунків, за результатами яких середній розмір щомісячних страхових виплат потерпілим (членам їх сімей) збільшився на 40,6%.
Структура страхових виплат, здійснених за три квартали 2018 року:
- щомісячні страхові виплати – 5,635 млрд грн, що становить 97,2% витрат на страхові виплати;
- допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві – 81,4 млн грн (1,4%);
- одноразова допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого – 78,8 млн грн (1,4%).
Щомісячні страхові виплати, що компенсують втрачений потерпілими внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань заробіток фінансуються Фондом для 208,2 тисяч потерпілих (членів їх родин). З них 47,3 тис. потерпілих є внутрішньо переміщеними особами, які продовжують отримувати страхові виплати на підконтрольній українській владі території.
Прес-служба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України