Фонд соціального страхування України у 2018 році направив 425 млн грн на забезпечення працюючих медичною реабілітацією.Щомісячні виплати потерпілим на виробництві зросли на 5%
Фонд соціального страхування України у 2018 році направив 425 млн грн на забезпечення працюючих медичною реабілітацією
На фінансування реабілітаційного лікування Фондом соціального страхування України протягом 2018 року було направлено 425,1 млн грн. Загалом реабілітацією на базі санаторно-курортних закладів забезпечено 33 179 застрахованих осіб і їх дітей. З них після ортопедичних операцій лікування пройшли 21,3% або 7 052 особи, після інфаркту міокарда 19,5% або 6 471 особа, після інсультів 13% або 4 322 особи, при порушенні перебігу вагітності 7,8% або 2 603 особи та ін.
Право на реабілітаційне лікування за кошти Фонду соціального страхування України має кожен працевлаштований.
«У минулому році лікування працюючих осіб та членів їх сімей здійснювалось у реабілітаційних відділеннях 52 санаторно-курортних закладів за їх вибором, охоплення порівняно з 2017 роком зросло на 24%. Це результат впровадженої на початку 2018 року реформи надання соціальних послуг – ми суттєво спростили механізм отримання безоплатної реабілітації, прибрали всі бюрократичні перепони, надали право вільного вибору санаторію для проходження відновного лікування та забезпечили повне охоплення послугою. Усі застраховані у Фонді особи, які мали покази для проходження реабілітації, наприклад, після інфаркту міокарда, опіків, захворювань легень тощо, отримали її за кошти Фонду соціального страхування України», – зазначає голова правління Фонду Володимир Саєнко.
Медична реабілітація призначається пацієнтам після закінчення гострого періоду захворювання і спрямована на відновлення здоров’я працюючих. Підставою для направлення на відновне лікування, яке фінансується за кошти Фонду, є висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я.
Нагадаємо, для посилення контролю за якістю та обсягом реабілітації у грудні 2018 року правлінням Фонду було внесено зміни до механізму забезпечення працюючих відновним лікуванням. Так, програму реабілітації розширено оцінкою ефективності лікування, яка надається за клініко-лабораторними, функціональними і гемодинамічними показниками. Передбачено фіксацію клініко-функціонального стану і загального результату відновного лікування, а також запроваджено показники ефективності реабілітації.
.
Прес-служба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України
Щомісячні виплати потерпілим на виробництві зросли на 5%
З першого березня 2019 року Фондом соціального страхування України було здійснено перерахунок страхових виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, а також членам їх сімей. Відповідно до рішення Кабінету Міністрів України коефіцієнт перерахунку щомісячних виплат становить 1,05.
Виплати зросли на 5% для понад 208 тис. осіб, на здійснення перерахунку у бюджеті Фонду закладено 298,3 млн гривень. Водночас, за підсумками першого півріччя 2019 року коефіцієнт перерахунку може бути підвищено, виходячи із фінансових можливостей Фонду соціального страхування України.
Перерахунок здійснено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 року № 160 «Про перерахування розміру щомісячних страхових виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, та особам, які мають право на страхові виплати у разі смерті потерпілого».
У 2018 році Фонд соціального страхування України провів три етапи перерахунків щомісячних страхових виплат. За підсумками першого етапу осучаснення з 01.01.2018 сума виплат збільшилась для майже 170 тисяч осіб. Крім того, з 01.03.2018 розмір страхових виплат було збільшено на 20% для всіх потерпілих на виробництві. Під час третього етапу перерахунків виплати було підвищено для 4,2 тис. потерпілих з низьким розміром заробітної плати перед настанням страхового випадку, середній розмір щомісячних виплат у них збільшився на 49,5%.
Зазначимо, упродовж минулого року Фонд фінансував щомісячні страхові виплати для понад 208 тис. осіб, з яких понад 47 тис. є внутрішньо переміщеними особами. Загальна сума видатків склала 7,6 млрд грн.
.
Прес-служба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України