Борсуківська громада
Тернопільська область, Кременецький район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Працівники в складі комісій зобов’язані перевіряти правильність видачі лікарняних.У І кварталі кількість профзахворювань зросла на 21,7% .Відбулась селекторна нарада з питань надання медичних і соціальних послуг застрахованим особам;

Дата: 12.04.2019 13:56
Кількість переглядів: 655

Фото без опису

Працівники в складі комісій зобов’язані перевіряти правильність видачі лікарняних

Відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на кожному підприємстві незалежно від форми власності утворюється комісія із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності або, у разі чисельності працівників 15 і менше, обирається уповноважений. Комісія складається з працівників, що були делеговані до неї роботодавцем і профспілковою організацією підприємства, та має широкий перелік обов’язків, прав і повноважень.

Так, комісія (уповноважений) із соціального страхування приймає рішення про призначення або відмову в призначенні застрахованим особам допомоги по тимчасовій втраті працездатності (включаючи догляд за хворою дитиною), допомоги по вагітності та пологах і на поховання. На підставі цього рішення роботодавцем оформлюється та подається заява-розрахунок, за якою Фонд соціального страхування України здійснює фінансування матеріального забезпечення.

Серед іншого, комісія зобов’язана розглядати підставу і перевіряти правильність видачі та заповнення листків непрацездатності та інших документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення. За необхідності комісія має право звертатись до робочих органів виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України або їх відділень щодо перевірки правильності видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам підприємства.

За наявності підстав комісія може як відмовити в призначенні матеріального забезпечення працівнику, так і прийняти рішення про припинення виплати матеріального забезпечення (повністю або частково).

Права та обов’язки комісії (уповноваженого) врегульовані постановою правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 № 13 «Про затвердження Положення про комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності».

 

.

Прес-служба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України

 

У І кварталі кількість профзахворювань зросла на 21,7%

Рівень професійної захворюваності за оперативними підсумками І кварталу 2019 року зріс на 21,7% порівняно з тим же періодом минулого року. Водночас, кількість нещасних випадків на виробництві зменшилась на 5%, кількість смертельних нещасних випадків – на 1,1%. Про це під час селекторної наради з фахівцями робочих органів виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України повідомив начальник управління профілактики страхових випадків виконавчої дирекції Фонду Сергій Таровик.

За словами С.Таровика, значна кількість осіб, які мають професійне захворювання, в останні роки до встановлення діагнозу були визнані придатними до роботи у важких і шкідливих умовах праці відповідно до заключних актів комісій з проведення медичних оглядів.

«Ми фіксуємо випадки, коли працівник був визнаний здоровим за результатами медогляду, проведеного лише за рік до виявлення в нього профзахворювання. Невиявлення ранніх ознак професійних захворювань не дозволяють вчасно почати заходи зі збереження та відновлення здоров’я працівників та скорочують періоди їх працездатності. Тому робота із забезпечення проведення якісних та ефективних медичних оглядів дуже важлива. Зокрема, потрібно налагоджувати співпрацю із закладами охорони здоров’я, які проводять медичні огляди», – зазначив Сергій Таровик.

Основними причинами професійних захворювань залишаються недосконалість механізмів та робочого інструменту, недосконалість технологічного процесу та неефективність роботи засобів індивідуального захисту. Водночас, як наголосив С.Таровик, для організації більш ефективної профілактичної роботи зазначені обставини мають бути деталізовані, виявлені конкретні механізми та інструменти, що становлять загрозу для працівників.

Під час наради було акцентовано увагу на потребі в організації дієвої співпраці із роботодавцями щодо створення належних умов праці, а також зі спеціалізованими лікувально-профілактичними закладами, що встановлюють профзахворювання, облдержадміністраціями, органами Держпраці тощо.

Управління виконавчої дирекції Фонду в областях та місті Києві надали інформацію щодо здійснених упродовж І кварталу 2019 року профілактичних заходів та їх ефективності.

 

.

Прес-служба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України

 

 

 

Відбулась селекторна нарада з питань надання медичних і соціальних послуг застрахованим особам

У виконавчій дирекції Фонду соціального страхування України під головуванням заступника директора виконавчої дирекції Фонду Світлани Лапчик відбулась селекторна нарада з питань забезпечення реабілітаційним лікуванням застрахованих осіб, а також медичними та соціальними послугами потерпілих на виробництві. Участь у заході взяли начальник управління медичних та соціальних послуг виконавчої дирекції ФССУ Олена Пухка, заступники начальника Любов Лисенко і Сергій Слєпєнков, керівники та фахівці управлінь виконавчої дирекції Фонду в областях і місті Києві.

На нараді було розглянуто актуальні питання забезпечення потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань лікуванням, лікарськими засобами, виробами медичного призначення,  санаторно-курортним лікуванням, технічними та іншими засобами реабілітації. Зокрема, акцентовано увагу, що на офіційному веб-сайті Фонду розміщено інформаційний перелік санаторно-курортних закладів, який системно поновлюється. Перелік розміщено з метою надання допомоги потерпілим у виборі санаторно-курортних закладів, відповідно до визначених профілів санаторно-курортного лікування.

Також учасникам наради надано практичні рекомендації щодо подальшої роботи із забезпечення ефективного та раціонального використання коштів у межах затверджених кошторисів, надання потерпілим на виробництві необхідної медико-соціальної допомоги.

Було обговорено стан забезпечення відновним лікуванням застрахованих осіб після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів. Розглянуто зміни, внесені до механізму забезпечення працюючих відновним лікуванням з метою посилення контролю за якістю та обсягами реабілітації, озвучено оперативні дані забезпечення реабілітацією за рахунок коштів Фонду у першому кварталі 2019 року.

 

.

Прес-служба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України

 

 Затверджую

                                                                                                                                                 Начальник Кременецького відділення

управління виконавчої дирекції Фонду

соціального страхування України

в Тернопільській області

                                                                                                                                                                                               Л.В.Станько

 

                                                                                                                                                                                                 12.04.2019р.

 

                                                                                                                                                              

 

                                                              

                                                                      ПЛАН   ЗАХОДІВ                                                                                                                                                                                                                    
 Кременецького відділення управління виконавчої дирекції Фонду

 соціального страхування України в Тернопільській області

з підготовки та проведення в  2019 році заходів із відзначенням Дня охорони праці

під девізом:  «Безпечне та здорове майбутнє праці»

 

 

 

з/п

 

Зміст заходів

Термін виконання

Відповідальні

за виконання

1.

Доведення до підприємств, установ і організацій (далі -підприємства)    звернення    Організаційного    комітету    з підготовки та проведення у 2019 році Дня охорони праці в Україні (далі - Оргкомітет) та плану заходів з відзначення Дня охорони праці.

Квітень 2019 р.

страховий експерт з охорони праці

2.

Розмістити в районних ЗМІ та на сайтах прес-служб районних державних адміністрацій та ТТГ  Кременецького,  Лановецького і  Шумського районів звернення Організаційного комітету з підготовки та проведення  Дня охорони праці.

25 квітня 2019р.

страховий експерт з охорони праці

3.

Спільно з місцевими органами виконавчої влади, профспілковими організаціями, підприємствами, установами та організаціями взяти участь у роботі оргкомітетів, прийнятті відповідних заходів і затвердженні робочих планів щодо їх реалізації 

Квітень

2019р.

страховий експерт з охорони праці

4.

Проведення зустрічей з працівниками трудових колективів за тематикою     „Безпечне та здорове майбутнє праці”.

Квітень

2019р.

страховий експерт з охорони праці

5.

Проведення читання лекцій „ Безпечне та здорове майбутнє праці ”   для  школярів   та  студентів   навчальних закладів усіх рівнів акредитації, спрямованих на роз’яснення причин виникнення стресу на роботі та їх запобігання.

Квітень

2019р.

страховий експерт з охорони праці

6.

Оновлення (створення) куточків, стендів, з питань охорони праці,  наповнення  тематичними  матеріалами:  „ Безпечне та здорове майбутнє праці ”.

Квітень

2019р.

страховий експерт з охорони праці

7.

Організація та проведення на підприємствах конкурсів на найбезпечніше     робоче     місце,     виробничу     дільницю (бригаду), кращих за показниками безпеки праці працівника.

Квітень

2019р.

страховий експерт з охорони праці

9

Організація семінарів та нарад, засідань за круглим столом, дебатів, конференцій, форумів, проведення роз’яснювальної роботи з керівниками підприємств, установ та організацій із залученням  медичних працівників  (психологів)  з  метою визначення поняття стресу та його впливу на продуктивність праці та бізнес в цілому.

26 квітня

2019р.

Начальник відділення, страховий експерт з охорони праці

10

Проведення „гарячих” телефонних ліній з питань охорони праці.

26 квітня

2019р.

Начальник відділення, страховий експерт з охорони праці

 

 

 

Страховий експерт з охорони праці                                                                                                              Казимирович О.М.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь