У Фонді обговорили верифікацію страхових виплат і формування звітності. У І півріччі Фонд профінансував реабілітацію для 15,3 тис. працюючих.
У Фонді обговорили верифікацію страхових виплат і формування звітності
Начальниця управління страхових виплат та матеріального забезпечення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Світлана Зарубіна провела селекторну нараду з керівниками та фахівцями управлінь виконавчої дирекції Фонду в областях і місті Києві. Також у нараді взяли участь запрошені спеціалісти, які супроводжують роботу Єдиної інформаційно-аналітичної системи (ЄІАС) Фонду.
Світлана Зарубіна розповіла про деталі та специфіку проведення верифікації страхових виплат, надала практичні поради щодо втілення рекомендацій Міністерства фінансів України за підсумками проведення верифікацій. За її словами, кінцевою метою роботи фахівців Фонду є ефективне надання виплат і послуг застрахованим особам, які потребують соціального захисту.
Інформацію щодо формування квартальної звітності та аналітичної інформації, які подаються робочими органами до виконавчої дирекції Фонду, надала заступниця начальниці управління – начальниця відділу аналітики управління страхових виплат та матеріального забезпечення Лариса Сенюк. Зокрема, Л.Сенюк зупинилась на нюансах коректного формування звітності та внесення даних у ЄІАС задля уникнення розбіжностей.
Представники розробника ЄІАС поінформували про нові можливості системи щодо виконання завдань Фонду, зокрема, про створення нової підсистеми для оптимізації роботи фахівців, які здійснюють фінансування страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їх сімей.
Пресслужба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України
У І півріччі Фонд профінансував реабілітацію для 15,3 тис. працюючих
Упродовж перших шести місяців 2019 року за кошти Фонду соціального страхування України медичною реабілітацією після перенесених захворювань і травм було забезпечено 15 297 застрахованих осіб і їх дітей.
Медична реабілітація призначається пацієнтам після закінчення гострого періоду захворювання і спрямована на відновлення здоров’я працюючих. Право на проходження курсу відновного лікування на базі реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу за рахунок коштів Фонду мають усі працевлаштовані особи. Підставою для направлення є висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я.
Фонд соціального страхування України фінансує медичну реабілітацію за такими профілями:
– нейрореабілітація;
– м’язово-скелетна реабілітація;
– кардіо-пульмонарна реабілітація;
– медико-психологічна реабілітація учасників АТО;
– реабілітація після оперативних втручань на органах зору;
– реабілітація при порушенні перебігу вагітності;
– інша (соматична) реабілітація (після оперативних втручань на органах травлення, сечостатевої системи, жіночих статевих органах).
Нагадаємо, з 01 січня 2018 року Фонд впровадив реформу надання соціальних послуг, перевівши їх на адресність, що дозволило збільшити охоплення медичною реабілітацією. Зокрема, застрахованій особі було надано право вибору санаторно-курортного закладу для проходження відновного лікування, спрощено процедуру його отримання.
Пресслужба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України