Борсуківська громада
Тернопільська область, Кременецький район
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

2 грудня  МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З РАБСТВОМ

Дата: 02.12.2019 10:18
Кількість переглядів: 622

2 грудня МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З РАБСТВОМ

 

 

Проблема торгівлі людьми не втрачає актуальності.  Від початку 2019 року фахівці Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні (IOM Ukraine) виявили та надали допомогу більше 700 постраждалим від торгівлі людьми. Майже 70% з них становлять чоловіки. За оцінкою ООН торгівля людьми приносить 600 мільйонів доларів прибутку щорічно у всьому світі.

2 грудня відзначаємо Міжнародний День боротьби з рабством.  У  містах України й за межами нашої держави  відбуватимуться акції, спрямовані на підвищення активності з протидії торгівлі людьми.

Нині щороку постраждалими стають близько 2 млн осіб, причому третина з них - діти. Не варто вважати, що до тенет сучасних работорговців потрапляють люди з низьким освітнім рівнем. Як свідчить статистика, потрапити в рабство може будь-хто, зокрема, серед постраждалих чимало людей з технічною та, навіть, вищою освітою. Теж саме стосується і віку: серед зареєстрованих постраждалих наймолодшій було лише три роки, а найстаршій – вісімдесят три. На сьогодні Україна є однією з основних країн походження постраждалих від сучасного рабства в Європі.

Відзначається  зростання кількості людей, які  прийняли б ризиковані пропозиції працевлаштування за кордоном. Щодня з’являються нові шахрайські схеми, посилюється активність торгівців людьми, міграційні настрої, а з ними і вразливість до торгівлі людьми, посилились.

Міністерство соціальної політики України є національним координатором у сфері протидії торгівлі людьми. Відповідно до своїх завдань та функцій, формує та реалізує державну політику у сфері захисту прав громадян, які постраждали від торгівлі людьми. Однією з функцій Мінсоцполітики є встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми.

За останні роки Мінсоцполітики значно посилило роботу щодо виявлення та ідентифікації осіб, які постраждали від торгівлі людьми.                 

Саме фахівці соціальної роботи, що працюють у громадах,  здатні донести до людей, інформацію про роботу Національної гарячої лінії з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів, яка з 2006 р. за підтримки Представництва Міжнародної Організації з Міграції в Україні працює на базі громадської організації «ТМЖК «Відродження нації».   Спеціалісти лінії надають консультації громадянам, які планують поїхати за кордон, або повернулися в Україну з-за кордону, маючи не зовсім вдалий досвід перебування закордоном.

Консультації надаються безкоштовно та конфіденційно!

527 – безкоштовні дзвінки з мобільних телефонів в Україні

0-800-505-501 – безкоштовні дзвінки зі стаціонарних телефонів в Україні

527.org.ua – електронні консультації (форма «Задати питання»)

Графік роботи гарячої лінії: щоденно з 08:00 до 20:00

Фахівці лінії надають консультації  особам, які ймовірно постраждали від торгівлі людьми. Консультанти лінії роз’яснюють поняття торгівлі людьми, надають контакти структурних підрозділів Національної поліції, що займаються розслідуванням злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми в Україні та вичерпну інформацію стосовно того, яка державна і недержавна допомога для постраждалих від торгівлі людьми  існує в Україні. Консультанти лінії дають роз’яснення щодо порядку одержання статусу постраждалого та  контакти  осіб, відповідальних за встановлення статусу у відповідних підрозділах Міністерства соціальної політики.

Громадянам України, які  мають на меті  перебувати легально на території іноземних держав та дбають про безпечний виїзд за кордон надаються консультації щодо виїзду відповідно до безвізового режиму та візових питань, працевлаштування в іншій державі, навчання за кордоном, імміграції та існуючих міграційних питань, пошуку родичів чи знайомих, що зникли за кордоном тощо.

Змінити відношення до проблеми,  зрушити сформовані уявлення та  посприяти тому, що співгромадяни, що є постраждалими від торгівлі людьми отримають належну підтримку і допомогу як від держави так і від Представництва МОМ в Україні можна лише працюючи разом. Якісна взаємодія посприяє успіху.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь