Борщівці - 590 років!

Дата: 25.07.2020 12:53

Вздовж лівого берега річки Горинь, в тому місці, де русла річок Горині і Раковецька утворюють став, оточене розлогими зеленими пагорбами, водою та лісом розкинулось село Борщівка, що на Лановеччині.
Уперше село згадується в стародавньому акті від 30 березня 1430 року як помістя Івана Мукасевича, подароване йому великим князем литовським Левом Свидригайлом за відданість і хорошу службу.

Фото без описуЗдавна тут жили люди працьовиті і талановиті. Село славилось майстрами та майстринями: ковалями, теслярами, бондарями, шевцями, кравцями, коровайницями. З давніх-давен тут майстрині ткали домашні килими (рядна), шили валянки, чоботи. З очерету та лози вправно виплітали кошики, з соломи – солом’яники. Тут була любов до праці, пісні, духової музики і чи не найкращі молодіжні вечорниці на вулиці.
Славу рідної землі, славу села Борщівка множили і множать її уродженці – прості люди.
Відеопрезентація присвячується 590 річниці з дня першої згадки про село.

Підготувала: Лідія Козак - завідувач комунальної установи "Борщівська сільська бібліотека"