Операції «Вісла»

Дата: 28.04.2017 16:34

Операція "Вісла" почалася 28 квітня 1947 і мала на меті депортувати західноукраїнське населення Польщі, що не побажало переселятися в радянську Україну. Ця поліцейсько-військова операція фактично була етнічною чисткою. Понад 140 тисяч українців з їхніх споконвічних етнічних територій (Лемківщини, Надсяння, Підляшшя і Холмщини) вивезли у західні та північні території польської держави, на так звані «повернені землі», що за підсумками Другої світової війни відійшли до Польщі від Німеччини.