Освячення братської могили загиблих діячів українського національно-визвольного руху (ОУН, УПА) у с. Борсуки

Дата: 11.09.2020 17:13

Сьогодні в с. Борсуки відбулося освячення братської могили, в якій перепоховані Тимофій Андрійович Басюк (псевдо Яворенко) — визначний діяч українського національно-визвольного руху (ОУН, УПА) та його бойові побратими.

Яворенко у підпіллі очолював пропагандистський відділ Лановецької екзекутиви ОУНб. Влітку 1942 — організатор і комісар Фронту української революції (ФУР), який діяв на півдні Волині.
Загинув Яворенко за нез'ясованих обставин в 1944 році, в с. Синівці, ймовірно від рук НКВД.
Вже в 2000 роках після довгих пошуків вдалося віднайти та перезахоронити тіло Героя Яворенка, його побратима та інших невстановлених осіб в братській могилі в с. Борсуки.
Борсуківська об'єднана територіальна громада встановила та освятила пам'ятник на могилі загиблих Героїв, які віддали своє життя за волю та незалежність України. Їх подвиг в ім'я свободи і боротьби за незалежність рідної землі - приклад для наслідування майбутнім поколінням.
Герої не вмирають!