Тернопільщина: Держбюджет отримав 4,4 млн грн, а місцеві – 18,6 млн грн «акцизу»

Дата: 18.03.2021 10:59

Суб’єкти господарювання Тернопільщини, які виробляють підакцизну продукцію, сплатили до державної казни 4 млн 363 тис. грн акцизного податку впродовж січня-лютого 2021 року. Додаткові надходження платежу склали 333,1 тис. грн, оскільки податку надійшло на 8,3 відсотка більше, ніж очікувалося. Основна сума акцизу надійшла від виробництва горілчаної продукції, а це – 2 млн 124 тис. гривень. Виготовлення пива та інших підакцизних товарів додало бюджету країни від Тернопілля відповідно 2 млн 200,9 тис. грн та 38,1 тис. гривень.

Територіальні громади з початку року отримали 18 млн 585,5 тис. грн акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів. Приріст до очікуваних надходжень склав 634,4 тис. грн або плюс 3,5 відсотка. Від реалізації алкогольних напоїв місцеві скарбниці отримали 8 млн 92,4 тис. грн акцизу. Споживачі тютюну забезпечили для тероб’єднань 7 млн 626,7 тис. гривень цього платежу. Ще 2 млн 866,4 тис. грн додав місцевим бюджетам продаж пива.