Місцеві бюджети Тернопільщини отримали 337 тис. грн від власників елітних авто

Дата: 23.03.2021 11:38

Упродовж січня-лютого цього року платники податків Тернопілля сплатили 337 тис. грн транспортного податку. Порівняно з очікуваними надходженнями приріст цього платежу склав 69,9 відсотка. Додатково місцеві скарбниці отримали 201,7 тис. гривень.

Понад 82 відсотки цієї суми спрямували суб’єкти підприємницької діяльності – юридичні особи. Вони сплатили 293,8 тис. грн транспортного платежу, що на 88,7 відсотка більше, ніж очікувалось, або плюс 279,6 тис. гривень.

Фізособи з початку 2021 року перерахували до місцевих скарбниць 43,2 тис. грн транспортного податку.

Принагідно нагадуємо, що об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.  Це передбачено статтею 267 Податкового кодексу України.

Оскільки цьогоріч встановлено новий розмір "мінімалки" – 6000 грн, змінився і прохідний поріг для "елітних" автомобілів. Тепер його розмір становить 2 250 000 гривень. Платниками цього податку є власники таких автомобілів.

Всі автомобілі (базові моделі), які є об’єктом оподаткування транспортним податком, входять до переліку, що розміщений на сайті Мінекономрозвитку.