Тернопільщина: аналіз ризиків забезпечив бізнесу своєчасне відшкодування ПДВ

Дата: 12.04.2021 11:28

Впродовж першого кварталу 2021 року субєктам господарювання Тернопільщини повернули з бюджету 137 млн грн податку на додану вартість. Про це розповів начальник Головного управління ДПС у Тернопільській області Михайло Яцина.

«Загалом про відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок заявили 83 субєкти підприємницької діяльності – юридичних осіб краю. Задекларували до повернення вони 122 млн гривень цього податку, що на 5 млн грн більше, ніж торік» – деталізував керівник податкової служби області.

Він додав, що на початок квітня загальний залишок невідшкодованого ПДВ склав 61 млн гривень. З них 45 млн грн перебувають у стадії перевірок та процедурі бюджетного відшкодування згідно з вимогами Податкового кодексу України і відповідними нормативними документами, а щодо 16 млн грн триває судовий та адміністративний розгляд.

Також фахівці податкової служби Тернопільщини упередили бюджетне відшкодування даного платежу на 2,1 млн гривень.

«Завдяки комплексному аналізу ризиків, який застосовували наші фахівці у своїй роботі, нам вдалося забезпечити своєчасне повернення субєктам господарювання законно належного платежу. До того ж комплексний підхід до протидії маніпуляціям зі схемним кредитом ПДВ забезпечує сприятливі умови для розвитку конкуренто спроможного бізнесу», – підсумував Михайло Яцина.