26 квітня – День пам’яті Чорнобильської трагедії

Дата: 26.04.2021 08:49

Аварія на Чорнобильській атомній електростанції увіковічнилась як символ наймасштабнішої техногенної катастрофи в історії людства. Трагедія, спричинена вибухом на її четвертому енергоблоці, не має аналогів за обсягами забруднення природного середовища, негативного впливу на здоров’я та психіку людей, їхній побут і соціально-економічні умови життя. Чорнобильський дзвін вдарив 26 квітня 1986 року, вночі, о 1 годині 23 хвилини 43 секунди і його почули люди всієї планети. Він розділив життя мільйони людей на до і після; сотні тисяч добровольців (пожежників, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків), чиї життя обірвав смертоносний атом, увіковічнив у нашій пам'яті як прояв мужності та героїзму. Минуло 35 років від того дня, коли Україну спіткала страшна трагедія, а передзвін Чорнобиля звучить і сьогодні - у пам'яті кожного з нас.