Громади Тернопільщини отримали майже 24 млн грн податку на нерухомість

Дата: 26.04.2021 09:37

Власники нерухомості спрямували до місцевих бюджетів Тернопілля 24 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, впродовж першого кварталу цього року. Приріст платежу до січня-березня минулого року склав 17,5 відсотків або на 3,6 млн грн більше. Додатково територіальні громади отримали 2,7 млн грн податку на нерухоме майно, оскільки сплата перевищила очікувані надходження на 12,7 відсотка.

Основними платниками є юридичні особи. Адже частка сплаченого ними податку на нерухомість перевищує 90 відсотків. Відтак вони перерахували до місцевих скарбниць 21,7 млн грн платежу, а це на 2,9 млн грн більше, ніж очікувалося, та плюс 4 млн грн до аналогічного періоду минулого року.

Фізособи сплатили 2,3 млн грн податку.

Варто зазначити, що податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, – один із основних платежів, який наповнює місцеві скарбниці, оскільки спрямовується туди в повному обсязі. Сплачують його власники житлової та нежитлової нерухомості – юридичні та фізичні особи.