Місцеві бюджети Тернопільщини отримали майже 1,8 млрд грн податку на доходи фізичних осіб

Дата: 14.07.2021 22:45

Одним із основних джерел наповнення місцевих бюджетів є податок на доходи фізичних осіб. Сплачуючи його, наші краяни дбають про добробут територіальних громад та виконують свій конституційний обовязок перед державою.

Так, упродовж січня-червня 2021 року платники Тернопільщини спрямували до бюджетів 2 млрд 357,2 млн грн податку на доходи фізичних осіб. Як повідомив виконувач обовязків начальника Головного управління ДПС у Тернопільській області Сергій Бабій, порівняно з відповідним періодом минулого року надходження даного платежу зросли на 496,5 млн грн або плюс 26,7 відсотка. Додатково скарбниці отримали 8,1 млн грн податку, оскільки виконання індикативних показників склало 100,3 відсотка.

«Із загальної суми податку на доходи фізичних осіб тергромади отримали 1 млрд 763,3 млн гривень. До державного бюджету платники перерахували 593,9 млн грн цього платежу», – розповів посадовець.

«Варто зазначити, що в доходах обласного бюджету податок на доходи фізичних осіб займає понад 80 відсотків і є основним джерелом їх зростання», – зазначив Сергій Бабій. На його думку, резерви додаткових надходжень податку, насамперед, повязані зі збільшенням офіційно працевлаштованого населення та підвищенням середньої зарплати, легалізацією її реального рівня.