Борсуківська громада
Тернопільська область, Кременецький район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

«Тривожна валіза» – базовий набір речей необхідний в разі екстрених ситуацій

Дата: 24.02.2022 10:36
Кількість переглядів: 1344

 

Фото без опису

Рекомендують в якості «Тривожної валізи» використовувати укомплектований на випадок надзвичайної ситуації вологостійкий міцний рюкзак. З ним зручно пересуватися пішки, він не обмежує рухи. Важливо, щоб рюкзак був туристичним або міським. У разі збройного конфлікту не слід використовувати військовий, або рюкзак камуфляжного кольору – з ним вас можуть прийняти за учасника бойових дій. Розмір і вага залежить від фізичної підготовки. Згідно рекомендацій, вага «екстреної валізи» не має перевищувати 50 кілограмів. Проте з такою вагою за спиною більшість людей далеко не піде. Найкраще буде, якщо наплічник важитиме не більш ніж 25 кілограмів.

Укладаючи речі, потрібно розподіляти вагу рівномірно. Добре, якщо у вашому рюкзаку буде нижній відділ – «підвал» або клапан. Пакуйте речі так, щоб можна було легко знайти те, що вам необхідно. 

Вміст рюкзака: документи, необхідний мінімум одягу, предметів гігієни, медикаментів, засобів індивідуального захисту та харчових продуктів. Щоб захистити вміст «тривожної валізи» від вологи – краще використовувати вакуумні пакети із зажимом. 

У кожному конкретному випадку «тривожна валіза» комплектується з урахуванням місця проживання та індивідуальних особливостей людини. 

Можливий базовий набір для «тривожної валізи»: 

1. Копії важливих документів в друкованому та електронному виді (паспортів, автомобільних прав, документів, що доводять ваші права на нерухомість, автомобіль і т.д.) у водонепроникній упаковці. Бажано покласти з документами фотографії рідних і близьких.

2. Кредитні карти і готівка.

3. Дублікати ключів від будинку та авто.

4. Карта місцевості. Доведіть до відома всіх членів сім’ї спосіб екстреного зв’язку і місце зустрічі.

5. Пристрої зв’язку й доступу до інформації. Це може бути невеликий радіоприймач з можливістю прийому УКВ/FM діапазону. Запасні батарейки для приймача. Можна взяти недорогий мобільний телефон із зарядним пристроєм.

6. Ліхтарик (бажано світлодіодний), а краще кілька, із запасними батарейками.

7. Компас і годинник. Купуйте водонепроникні.

8. Мультитул – багатофункціональний інструмент. Зазвичай він виглядає, як складні пасатижі, в ручках якого заховані додаткові інструменти (ніж, шило, пилка, викрутка, ножиці і багато іншого).

9. Ніж і сокирка.

10. Сигнальні засоби (свисток, фальшфеєр).

11. Пакети для сміття місткістю 120 л. Штук п’ять. Із них можна змайструвати тент.

12. Рулон широкого скотчу.

13. Шнур синтетичний, діаметр – 4-5 мм, довжина – 20 м.

14. Блокнот і олівець.

15. Нитки й голки.

16. Аптечка:

• бинти, лейкопластир, йод, вата;

• активоване вугілля (інтoксикація);

• «Паpaцетамол» (жарознижувальний);

• «Супpaстин» (алepгія);

• «Iммодіум» (діapея);

• «Фтaлaзол» (кишкoва інфeкція);

• «Aльбуцид» (очні краплі);

• aнтибіoтики в порошках.

17. Одяг: спідня білизна (2 комплекти), шкарпетки бавовняні (2 пари), запасні штани, сорочка або кофта, плащ-дощовик, в’язана шапочка, рукавиці, шарф. Надійне і зручне взуття.

18. Невеликий намет, карімат, спальник (не обов’язкові, але бажані: без них об’єм рюкзака становитиме не більше 30 літрів).

19. Гігієнічні засоби: зубна щітка і паста, невеликий шматок мила, рушник, туалетний папір, кілька упаковок сухих серветок, кілька носових хусток, вологі серветки. Жінкам – засоби особистої гігієни.

20. Речі для дітей.

21. Посуд: казанок, фляга, ложка, кружка (краще металева, 0,5 л), розкладна склянка.

22. Сірники (краще туристичні). Запальничка.

23. Питна вода на 1-2 дні, яку потрібно періодично оновлювати.

24. Продукти:

• 2 банки якісної тушонки;

• галети;

• супові пакети;

• м’ясні чи рибні консерви.

• будь-яка крупа, макарони, сухі овочеві напівфабрикати.

25. Медичний спирт.

 

В ідеалі такий рюкзак має стояти вдома в кожного. Раз на кілька тижнів треба змінювати воду, контролювати терміни зберігання продуктів, переглядати запас одягу — залежно від погоди на вулиці.

Якщо вам треба зібрати евакуаційну валізу якнайшвидше (наприклад, для іншої людини, коли до евакуації лишається обмаль часу) — уявіть, що ви вирушаєте у триденний похід, який може затягнутись на невизначений термін. Але ваше завдання – не забрати матеріальні цінності, а врятуватися самому. З огляду на це міркуйте, що брати з собою, а без чого можна обійтись.

Крім того, що людина візьме із собою в наплічник, треба підготуватись і ментально. Головне не панікувати та зберігати спокій.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь