«Тривожна валіза» – базовий набір речей необхідний в разі екстрених ситуацій

Дата: 24.02.2022 10:36

Рекомендують в якості «Тривожної валізи» використовувати укомплектований на випадок надзвичайної ситуації вологостійкий міцний рюкзак. З ним зручно пересуватися пішки, він не обмежує рухи. Важливо, щоб рюкзак був туристичним або міським. У разі збройного конфлікту не слід використовувати військовий, або рюкзак камуфляжного кольору – з ним вас можуть прийняти за учасника бойових дій. Розмір і вага залежить від фізичної підготовки. Згідно рекомендацій, вага «екстреної валізи» не має перевищувати 50 кілограмів. Проте з такою вагою за спиною більшість людей далеко не піде. Найкраще буде, якщо наплічник важитиме не більш ніж 25 кілограмів.

Укладаючи речі, потрібно розподіляти вагу рівномірно. Добре, якщо у вашому рюкзаку буде нижній відділ – «підвал» або клапан. Пакуйте речі так, щоб можна було легко знайти те, що вам необхідно.

Вміст рюкзака: документи, необхідний мінімум одягу, предметів гігієни, медикаментів, засобів індивідуального захисту та харчових продуктів. Щоб захистити вміст «тривожної валізи» від вологи – краще використовувати вакуумні пакети із зажимом.

У кожному конкретному випадку «тривожна валіза» комплектується з урахуванням місця проживання та індивідуальних особливостей людини.

Можливий базовий набір для «тривожної валізи»:

1. Копії важливих документів в друкованому та електронному виді (паспортів, автомобільних прав, документів, що доводять ваші права на нерухомість, автомобіль і т.д.) у водонепроникній упаковці. Бажано покласти з документами фотографії рідних і близьких.

2. Кредитні карти і готівка.

3. Дублікати ключів від будинку та авто.

4. Карта місцевості. Доведіть до відома всіх членів сім’ї спосіб екстреного зв’язку і місце зустрічі.

5. Пристрої зв’язку й доступу до інформації. Це може бути невеликий радіоприймач з можливістю прийому УКВ/FM діапазону. Запасні батарейки для приймача. Можна взяти недорогий мобільний телефон із зарядним пристроєм.

6. Ліхтарик (бажано світлодіодний), а краще кілька, із запасними батарейками.

7. Компас і годинник. Купуйте водонепроникні.

8. Мультитул – багатофункціональний інструмент. Зазвичай він виглядає, як складні пасатижі, в ручках якого заховані додаткові інструменти (ніж, шило, пилка, викрутка, ножиці і багато іншого).

9. Ніж і сокирка.

10. Сигнальні засоби (свисток, фальшфеєр).

11. Пакети для сміття місткістю 120 л. Штук п’ять. Із них можна змайструвати тент.

12. Рулон широкого скотчу.

13. Шнур синтетичний, діаметр – 4-5 мм, довжина – 20 м.

14. Блокнот і олівець.

15. Нитки й голки.

16. Аптечка:

• бинти, лейкопластир, йод, вата;

• активоване вугілля (інтoксикація);

• «Паpaцетамол» (жарознижувальний);

• «Супpaстин» (алepгія);

• «Iммодіум» (діapея);

• «Фтaлaзол» (кишкoва інфeкція);

• «Aльбуцид» (очні краплі);

• aнтибіoтики в порошках.

17. Одяг: спідня білизна (2 комплекти), шкарпетки бавовняні (2 пари), запасні штани, сорочка або кофта, плащ-дощовик, в’язана шапочка, рукавиці, шарф. Надійне і зручне взуття.

18. Невеликий намет, карімат, спальник (не обов’язкові, але бажані: без них об’єм рюкзака становитиме не більше 30 літрів).

19. Гігієнічні засоби: зубна щітка і паста, невеликий шматок мила, рушник, туалетний папір, кілька упаковок сухих серветок, кілька носових хусток, вологі серветки. Жінкам – засоби особистої гігієни.

20. Речі для дітей.

21. Посуд: казанок, фляга, ложка, кружка (краще металева, 0,5 л), розкладна склянка.

22. Сірники (краще туристичні). Запальничка.

23. Питна вода на 1-2 дні, яку потрібно періодично оновлювати.

24. Продукти:

• 2 банки якісної тушонки;

• галети;

• супові пакети;

• м’ясні чи рибні консерви.

• будь-яка крупа, макарони, сухі овочеві напівфабрикати.

25. Медичний спирт.

В ідеалі такий рюкзак має стояти вдома в кожного. Раз на кілька тижнів треба змінювати воду, контролювати терміни зберігання продуктів, переглядати запас одягу — залежно від погоди на вулиці.

Якщо вам треба зібрати евакуаційну валізу якнайшвидше (наприклад, для іншої людини, коли до евакуації лишається обмаль часу) — уявіть, що ви вирушаєте у триденний похід, який може затягнутись на невизначений термін. Але ваше завдання – не забрати матеріальні цінності, а врятуватися самому. З огляду на це міркуйте, що брати з собою, а без чого можна обійтись.

Крім того, що людина візьме із собою в наплічник, треба підготуватись і ментально. Головне не панікувати та зберігати спокій.