Шановні жителі Борсуківської територіальної громади!

Дата: 29.03.2022 15:32

Надаємо інструкцію, яку першу допомогу слід надавати у разі отруєння хімікатами.

У разі хімічної атаки або аварії на хімпідприємстві потрібно:

?щільно зачинити вікна та двері, вентиляційні отвори, димоходи;

?заклеїти щілини у вікнах папером чи скотчем;

?увімкнути телевізор чи радіо для отримання подальших вказівок;

?попередити близьких про небезпеку та можливу евакуацію;

?вимкнути побутові прилади та газ.

У разі евакуації візьміть з собою аптечку. Одягніться так, щоб залишилося якомога менше відкритої шкіри. Використовуйте протигази або ватно-марлеві пов’язки, змочені водою або краще 2-5% розчином питної соди (при ураженні хлором), оцтової або лимонної кислоти (при ураженні аміаком).

Залиште приміщення, використовуючи сходи. На вулиці не біжіть, не торкайтеся ніяких предметів, не наступайте у калюжі. Не їжте і не пийте нічого.

У разі аварій з викидом хлору — намагайтеся пересуватися по підвищеннях, у разі викиду аміаку — низинами.

Якомога швидше залиште зону ураження, рухаючись поперек потоку повітря чи вітру.

На привеликий жаль, ми можемо очікувати від агресора будь-чого, не виключено і створення хімічної небезпеки.

Тому, краще нехай ця інформація залишиться лише у теорії, але варто вам знати, що робити у випадку хімічної небезпеки, які ознаки отруєння хлором чи аміаком та як надати першу допомогу при таких ураженнях.