Сьогодні стажер, завтра – кваліфікований працівник

Дата: 04.04.2022 14:15

Для задоволення потреб роботодавців у висококваліфікованих кадрах, швидкої адаптації безробітних до умов конкретного виробництва державна служба зайнятості організовує на замовлення роботодавців стажування зареєстрованих безробітних безпосередньо на майбутніх робочих місцях. Це різновид підвищення кваліфікації з метою удосконалення практичних знань, умінь, навичок, професійного рівня і ділових якостей у межах наявної професійної освіти.

За 3 місяці 2022 року за направленнями Лановецької районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості професійне навчання проходили 32 безробітних громадян. Навчання здійснювалось на конкретних робочих місцях у 5 роботодавців та 2 закладах освіти. Завершили навчання 28 краян.

25 безробітних підвищували кваліфікацію на курсах цільового призначення в Івано-Франківському центрі професійно-технічної освіти ДСЗ та закладі освіти регіону за напрямами «Школа фермерства. Сучасна сільськогосподарська техніка: будова, призначення, догляд та умови використання».

Підвищували кваліфікацію шляхом стажування  на конкретних робочих місцях за професіями кухар, водій автотранспортних засобів, продавець.

Найбільш успішною була співпраця з підприємствами сільського господарства та торгівлі.

Це вигідно роботодавцям, оскільки дає можливість:

• зекономити кошти - оплата навчання здійснюється за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття чи на безоплатній основі;

• забезпечити підприємство, установу чи фірму необхідними фахівцями, відтак - покращити якість продукції або послуг;

• зекономити час та зусилля, щоб знайти необхідного робітника, адже сам готує для себе майбутнього працівника;

• самостійно визначити тривалість навчання, взяти участь у складанні індивідуальних навчальних планів і програм з урахуванням особливостей виробництва.

Безробітному під час навчання державна служба зайнятості:

• надає матеріальну допомогу відповідно до законодавства України;

• компенсує фактичні витрати на проїзд до місця навчання і назад;

• забезпечує іногороднім безоплатне проживання у гуртожитку.

Шановні роботодавці! Запрошуємо до співпраці! Деталі – за тел. у Лановецькій районній філії Тернопільського обласного центру зайнятості – (03549) 2-10-98

Лановецька районна філія

Тернопільського обласного центру зайнятості