Борсуківська громада
Тернопільська область, Кременецький район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Звільнення працівника у зв’язку зі знищенням підприємства

Дата: 27.01.2023 08:44
Кількість переглядів: 256

Фото без опису

Законом України від 1 липня 2022 року № 2352-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» внесено зміни до статті 41 Кодексу законів про працю України, якими запроваджено нову підставу,  за якою роботодавець може звільнити працівника з власної ініціативи, а саме - неможливістю забезпечення працівника роботою, визначеною трудовим договором, у зв’язку із знищенням (відсутністю) виробничих, організаційних та технічних умов, засобів виробництва або майна роботодавця внаслідок бойових дій.

Розірвання трудового договору відповідно до пункту 6 статті 41 Кодексу законів про працю України не вимагає дотримання положень частини 3 статті 40 Кодексу законів про працю України, але проводиться лише в тому випадку, якщо неможливо перевести працівника за його згодою на іншу роботу.

Обов’язковою умовою для звільнення за пунктом 6 статті 41 КЗпП є обґрунтована неможливість забезпечувати працівника роботою, визначеною трудовим договором, яка безпосередньо пов’язана з повним знищенням (відсутністю) виробничих, організаційних та технічних умов, засобів виробництва або майна роботодавця внаслідок бойових дій.

Документами, які підтверджують знищення майна, можуть бути матеріали технічної інвентаризації, що засвідчують факт знищення майна, довідки органів внутрішніх справ України, акт про пожежу, офіційні висновки інших установ або організацій, які відповідно до законодавства уповноважені засвідчувати факт знищення майна тощо.

Крім того, варто зазначити, що звільнений працівник має переважне право на укладення трудового договору у разі повторного прийняття на роботу, адже відповідно до статті 42-1 Кодексу законів про працю України працівник, з яким розірвано трудовий договір з підстав, передбачених пунктом 1 статті 40 Кодексу законів про працю України (крім випадку ліквідації підприємства, установи, організації),  пунктом 6 статті 41 Кодексу законів про працю України. Відповідно до цього, працівник протягом року має право на укладення трудового договору у разі повторного прийняття на роботу,  якщо роботодавець приймає на роботу працівників аналогічної кваліфікації.

Також, з метою мінімізації в майбутньому конфліктів та трудових спорів, роботодавцеві перед прийняттям рішення щодо застосування зазначеної норми, доцільно забезпечити проведення консультацій з представниками працівників саме з питання неможливості забезпечення в подальшому працівників роботою у зв’язку із знищенням майна та потужностей.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь