Новини податкової інспекції

26 Квітня, 2021 р., 09:37
Власники нерухомості спрямували до місцевих бюджетів Тернопілля 24 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, впродовж першого кварталу цього року. Приріст платежу до січня-березня минулого року склав 17,5 відсотків або на 3,6 млн грн більше. Додатково територіальні громади отримали 2,7 млн грн податку на нерухоме майно, оскільки сплата перевищила очікувані надходження на 12,7 відсотка.
26 Квітня, 2021 р., 09:36
Державна податкова інспекція інформує, що п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) визначені види діяльності, при здійсненні яких суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи – підприємці) не можуть бути платниками єдиного податку першої – третьої груп, це зокрема діяльність у сфері фінансового посередництва та діяльність з управління підприємствами.
26 Квітня, 2021 р., 09:34
Державна податкова інспекція нагадує, що фактична перевірка здійснюється без попередження платника податків (особи).
23 Квітня, 2021 р., 13:31
Державна податкова інспекція нагадує, що одним з видів доходу, який підлягає декларуванню, є плата за репетиторські послуги. Викладачі або вчителі, які надають репетиторські послуги і при цьому не зареєстровані суб'єктами підприємницької діяльності, зобов`язані задекларувати свої доходи за 2020 рік і сплатити податок.
23 Квітня, 2021 р., 09:33
Суб’єкти господарювання Тернопільської області спрямували до місцевих бюджетів 534,6 тис. грн транспортного податку з початку цього року. Додатково до бюджету надійшло 232,1 тис. гривень. Адже фактичні надходження перевищили очікувані на 76,7 відсотка.
23 Квітня, 2021 р., 09:32
З квітня 2021 податкові агенти вперше подають Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за новими формами, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 №4 (із змінами внесеними наказом Міністерства фінансів України від 15.12.2020 № 773) (далі – Розрахунок).
23 Квітня, 2021 р., 09:30
Державна податкова інспекція нагадує, що реєстратори розрахункових операцій та/або програмні РРО не застосовуються платниками єдиного податку першої групи.
21 Квітня, 2021 р., 10:19
Впродовж січня-березня 2021 року суб’єкти господарювання Тернопільської області сплатили 1 млрд 44,5 млн грн податку на доходи фізичних осіб, що на 148,8 млн грн більше, ніж у минулому році. З усієї суми надходжень до державного бюджету платники спрямували 263,5 млн грн цього платежу. Місцеві скарбниці поповнились на 781 млн грн податку на доходи фізичних осіб. Сплата перевищила очікувані надходження відповідно на 1,1 відсотка та 1,5 відсотка. Відтак держбюджет додатково отримав 2,8 млн грн податку, а бюджети тергромад 11,3 млн гривень.
21 Квітня, 2021 р., 10:10
Відповідно до п. 1 та п. 2 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон №265) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосування електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані:
21 Квітня, 2021 р., 10:03
Відповідно до п. 4 частини першої ст. 4 Закону України від 8 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) є фізичні особи – підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.