Новини податкової інспекції

24 Березня, 2021 р., 09:06
Контрольно-звітна інформація – це інформація, яку необхідно подавати до органів податкової служби дротовими або бездротовими каналами зв’язку відповідно до п. 7 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон №265).
24 Березня, 2021 р., 09:03
Відповідно до п. п. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
22 Березня, 2021 р., 11:34
Суб’єкти господарювання Тернопільщини, які мали заборгованість перед працівниками щодо виплати заробітної плати, сплатили у січні-лютому 2021 року 11,7 млн гривень. Значна частина цієї суми – заборгована зарплатня, яка склала 8,7 млн гривень. Крім цього до бюджетів надійшло 2,2 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 821 тис. грн єдиного внеску. Такого результату вдалося досягти завдяки систематичній роз’яснювальній роботи із керівниками підприємств-боржників.
22 Березня, 2021 р., 11:33
Державна податкова інспекеція нагадує, що відповідно до п. п. 266.3.2 п. 266.3 ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) база оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.
22 Березня, 2021 р., 11:32
Відповідно до підпунктів 1 та 2 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) однією з умов перебування фізичних осіб-підприємців на першій групі платників єдиного податку є здійснення господарської діяльності з надання побутових послуг населенню, а на другій групі – здійснення господарської діяльності з надання послуг платникам єдиного податку та/або населенню.
22 Березня, 2021 р., 11:30
Відповідно до п. 295.5 ст. 295 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.
19 Березня, 2021 р., 12:21
Упродовж січня-лютого 2021 року фахівці управління контролю за підакцизними товарами Головного управління ДПС у Тернопільській області провели 44 перевірки суб’єктів господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю алкогольними напоями, тютюновими виробами та пальним. До порушників застосували фінансові санкції на суму 889,6 тис. гривень.
19 Березня, 2021 р., 12:20
Згідно з п. п. 266.3.1 п. 266.3 ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) базою оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.
19 Березня, 2021 р., 12:19
Пунктом 4 постанови Правління Національного банку України від 15 березня 2018 року №25 «Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів» (далі – Постанова №25) встановлено обов’язок юридичним особам незалежно від організаційно-правової форми та форми власності і фізичним особам, які здійснюють підприємницьку діяльність, з 01.07.2018, у випадку відсутності монет дрібних номіналів, проводити заокруглення загальних у чеку сум розрахунків готівкою за товари (роботи, послуги) та загальних сум розрахунків в акті про видачу коштів чи іншому документі, що оформляється під час повернення коштів у разі повернення товару, за правилами, встановленими вказаним пунктом.
19 Березня, 2021 р., 12:15
Державна податкова інспекція повідомляє, що Державна податкова служба України Наказом від 12.03.2021 №280 «Про внесення змін до наказу ДПС України від 21.12.2020 №744»  оновила Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій.